Spor İstanbul’un SROI Analizi SVI Tarafından Doğrulandı ve Yayımlandı!

Kategori: Duyurular Tarih: 10 Mayıs 2023
< 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor İstanbul’un Etkiyap tarafından hazırlanan SROI Analizi, Social Value International tarafından doğrulandı ve yayımlandı!

Spor İstanbul, İstanbul halkının sosyal yaşam kalitesini artırmayı ve Türk sporu için modern bir altyapı oluşturmayı, yeni sporcular kazandırmayı ve paralimpik sporculara fırsatlar sunmayı amaçlıyor.

Bu SROI raporu, 2021 yılı boyunca Spor İstanbul’un faaliyetlerinin sosyal etki ölçümünü içermektedir. Raporun tamamı, SROI’nin yedi prensibine dayanan bir çerçeve olarak kullanılmaktadır. Bu ilkelere uygun olarak, Spor İstanbul’un sosyal etki ölçümüne ilişkin tüm bilgiler şeffaflıkla belirtilmiştir.

Bu analiz, iç paydaşlar (yönetim düzeyi) ve dış paydaşlar (yerel yönetimler, spor sektörü, spor federasyonları gibi işbirliği yapılan kurumlar, üyeler ve potansiyel üyeler) olmak üzere iki ana hedef kitle grubunu hedeflemektedir.

Analizin amacı, daha bilinçli kararlar almak ve Spor İstanbul’un yarattığı değeri optimize etmek için paydaşların Spor İstanbul’un faaliyetleri sonucunda yaşadıkları olumlu veya olumsuz, amaçlanan veya amaçlanmayan değişimleri anlamaktır. Ayrıca, dış paydaşlarla ilgili olarak, şirketin sonuçlarının iletilmesi ve mümkün olduğunda olumsuz sonuçların azaltılması ve olumlu sonuçların artırılması için işbirliği yapılması amaçlanmaktadır.

Spor İstanbul’un SROI Analizini okumak için buraya tıklayın.

Doğrulanmış Raporlar sayfamızdan bütün doğrulanmış raporlarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.