iGA Sosyal Yatırım Programı’nın SROI Analizi SVI Tarafından Doğrulandı ve Yayımlandı!

Kategori: Duyurular Tarih: 2 Şubat 2023
< 1

 

Brika Sürdürülebilirlik ve Etkiyap işbirliği ile hazırlanan iGA Sosyal Yatırım Programının SROI Analizi, Social Value International tarafından doğrulanarak yayımlandı!
 

iGA’nın Sosyal Yatırım Programı, İstanbul Havalimanı çevresindeki dokuz komşu mahallenin geçim kaynaklarını şeffaf, zamanında bilgi temini ve açık diyaloğa dayalı, anlamlı ve güvenilir ilişkiler yoluyla artırmayı amaçlıyor.

Sosyal Yatırım Programı, paydaşların farklı kesimleri için tasarlanmış farklı faaliyetlerden oluşmaktadır. Sosyal Yatırım Programı, temel ihtiyaçların karşılanmasına ve kapasite geliştirmeye yönelik daha Hızlı Etki Projeleri ve sürdürülebilir faaliyetler yoluyla uzun vadeli, somut çıktı ve gelir getiren Gelir Geliştirme Projeleri olmak üzere iki bileşen halinde yürütülmektedir.

Programın ana faydalanıcısı yerel halktır; yerel kadınlar ve yerel gençler olmak üzere iki grup altında daha da bölümlendirilmiştir.

Bu rapor, uygulanan projeler ve oluşturulan paydaş diyaloğu yoluyla gerçekleştirilen, başta Sosyal Yatırım Programı’nın odak noktası bölgesel kalkınma, ileri ve geri dönüşüm yoluyla sağlanan sosyal değişimi detaylandırmaktadır.
 
iGA Sosyal Yatırım Programı’nın SROI Analizi’ni incelemek için linke tıklayın.
 
SVI tarafından doğrulanmış tüm raporlarımız için Doğrulanmış Raporlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.