Etkiyap İcra Kurulu Üyesi Ceyda Özgün’ün Doğrulama Raporu başarısını kutlarız!

Kategori: Duyurular Tarih: 25 Mayıs 2022
< 1

İcra Kurulu Üyemiz ve Sosyal Etki Koordinatörümüz Ceyda Özgün, yakın zamanda Türkiye Grameen Mikrofinans Programı’nın SROI Değerlendirme raporunu, SVI (Social Value International) Rapor Güvence Standardına uyum denetimi için Social Value UK’ye sundu. Raporun, Sosyal Değerin Sekiz İlkesi hakkında tatmin edici bulunduğu ve tutarlılık gösterdiği tespit edildiği için TGMP SROI analizi Doğrulama Raporu‘nun yayımlanmasına hak kazandı.

SVI, doğrulama haberi ile birlikte Ceyda Özgün ile bir röportaj yayımladı:

SVI: Neden güvence sürecine başvurmayı seçtiniz?

Ceyda Özgün: Sosyal Değer İlkesi 7’nin önerdiği gibi, bir SROI analizinde öznellik kaçınılmazdır. Bu nedenle, bağımsız bir doğrulama süreci, yargılarımızın makul olup olmadığını anlamamıza yardımcı olur.

SVI: Akreditasyon sürecinden kazandığınız veya faydalı bulduğunuz bir şey var mı? Kuruluşunuz için sonraki planlar nelerdir?

Ceyda Özgün: Bilirkişi ile tartışma fırsatına sahip olmak çok değerlidir. Her bir doğrulama süreci, bir sonraki analize olumlu bir şekilde yansıyan yeni bir bakış açısı sağlar. Bu harika bir öğrenme süreci.

Nihai hedef değeri optimize etmekse, ilkeleri doğru bir şekilde uygulayarak sosyal etki analizi yaptığımızdan emin olmamız gerekir. Bu, doğrulama süreci ile sağlanabilir.

 

Adım Adım ve Kızlar Saha Akademi’nin ve son yayımlanan TGMP’nin Doğrulama Raporlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

SVI’ın sitesinde Doğrulama Raporu sonucunda Ceyda Özgün ile yapılan röportajın orijinalini bu linkten okuyabilirsiniz.