SOSYAL DEĞER EĞİTİMİ

Paydaşlar için yaratılan "değer"i tespit edin.

Eğitim Hakkında

Sosyal etki analizlerinde tespit edilen değişimlerin parasal olmayan yaklaşımlar kullanılarak paydaşlar için yaratılan değeri tespit etmeyi hedefleyen bir eğitimdir. Bu eğitimin SROI Akredite Uygulayıcı Eğitiminden tek farkı, parasal değerleme yaklaşımına ilişkin eğitim modüllerini kapsamıyor olmasıdır. SROI Akredite Uygulayıcı Eğitiminin diğer tüm eğitim modülleri Sosyal Değer Eğitimi kapsamı içindedir.

Eğitim İçeriği

Etki Yönetiminin amacı ve kapsamı

Paydaşları ve değişimleri tespit etmek

Değişimin miktarını ölçmek

Değişimlerin değerlemesi (Parasal olmayan)

*Eğitim Süresi: 2 Gün, toplam 8 Saattir.

Eğitimden Beklenen

Eğitim tamamlandığında, kaynakları doğru kullanarak etkinizi yönetmek ve değişim yaratmak için;

  • Değişimi ve değeri yeniden tanımlama,
  • “Göreceli önem”i anlama,
  • Etkiyi gerçek değer verileri ile yönetme konularında yetkinliğe sahip olacaksınız.

Eğitim Kimler İçin Uygun?

Eğitim içeriği her sektörden kuruluşların üst ve orta düzey yöneticileri, proje liderleri ve sorumluları, proje uzmanları, danışmanlar, eğitmenler, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için uygundur.

Eğitmen Hakkında

Ceyda

Ceyda Özgün

Türkiye’nin ilk ve tek Seviye-3 (İleri Seviye) Social Return on Investment (SROI) Akredite Uygulayıcısı olmanın yanı sıra yine Türkiye’deki tek Sosyal Değer ve SROI Akredite Uygulayıcı Eğitmeni olarak özel sektör, kamu sektörü ve üçüncü sektöre faaliyetlerinin etkisini ölçmeleri ve yönetmeleri için danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Bilkent Üniversitesi MBA derecesini takiben 2015 yılında Steinbeis Üniversitesi Responsible Management yüksek lisansını tamamlamıştır. 2021 yılında Oxford Üniversitesi Said Business School tarafından etki alanında çalışan profesyoneller için düzenlenen Oxford Impact Measurement Programme’ı başarıyla tamamlamıştır.

2014 yılından bu yana etki analizi ve raporlaması başta olmak üzere sürdürülebilirlik, sürdürülebilirlik raporlaması ve entegre raporlama üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.