Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları SROI Analizi 2023 yayımlandı!

Kategori: Duyurular Tarih: 8 Mart 2024
< 1

Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları SROI Analizi 2023 yayımlandı! Bu Kadınlar Günü’nde, Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları SROI Analizi 2023 ile cinsiyet eşitsizliğini sahadan kovuyoruz!

Visa’nın ana sponsorluğunda Kızlar Sahada Futbol Okulları, Türkiye’nin dezavantajlı kesimlerinden 9-14 yaş arası kız çocuklarına ücretsiz futbol ve sosyal gelişim programları sunuyor. Program, kadın antrenörlere ve kulüp yöneticilerine eğitim ve finansal destek sunarak kadınları saha dışında da güçlendiriyor. Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları, kız çocuklarını futbol yoluyla güçlendirerek toplumsal cinsiyet normlarıyla mücadele ediyor. Şeffaf bir SROI analizi sayesinde sosyal etki ölçülüp optimize edilerek atılan her golün eşitliğe doğru atılmış bir adım olması sağlanıyor. 

Visa – Kızlar Sahada Futbol Okulları SROI Analizi 2023 sonuçlarına göre, futbol okullarına katılan 9-14 yaş arası kızlar; motivasyonlarında, öz farkındalıklarında, sosyal becerilerinde, psikolojik dayanıklılıklarında ve spor bilgilerinde artış olduğunu belirtti. Buna ek olarak; programa dahil olan kadın antrenörler, mesleki gelişim ve mesleki tatmin deneyimlemiştir. Programda yer alan tüm futbol kulüpleri ise kulüplerinde gelişim gerçekleştiğini paylaştı.

Etkiyap tarafından hazırlanan ve SVI tarafından doğrulanan raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız!