SROI’A GİRİŞ EĞİTİMİ

Sosyal etkinizi yönetin.

Eğitim Hakkında

Sosyal değer kavramını anlamak, sosyal etkiyi yönetmek ve maksimize etmek için dünyada en yaygın olarak kullanılan etki analizi çerçevesi olan Social Return on Investment (SROI) ile tanışmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış bir eğitimdir.

Eğitim İçeriği

Sosyal Değer

8 Prensip

Temel Kavramlar

Değer Haritası

Örnek Vaka ile Egzersiz

Eğitim Süresi: 4 Saattir.

Eğitimden Beklenen

Eğitim tamamlandığında,

  • Değişimi ve değeri yeniden tanımlama,
  • “Göreceli önemi” anlama,
  • Değer Haritasını kullanarak etkinizi yönetme konularında yetkinliğe sahip olacaksınız.

Eğitim Kimler İçin Uygun?

Eğitim içeriği her sektörden kuruluşların üst ve orta düzey yöneticileri, proje liderleri ve sorumluları, proje uzmanları, danışmanlar, eğitmenler, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için uygundur.

Eğitmen Hakkında

Ceyda

Ceyda Özgün

Türkiye’nin ilk ve tek Seviye-3 (İleri Seviye) Social Return on Investment (SROI) Akredite Uygulayıcısı olmanın yanı sıra yine Türkiye’deki tek Sosyal Değer ve SROI Akredite Uygulayıcı Eğitmeni olarak özel sektör, kamu sektörü ve üçüncü sektöre faaliyetlerinin etkisini ölçmeleri ve yönetmeleri için danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Bilkent Üniversitesi MBA derecesini takiben 2015 yılında Steinbeis Üniversitesi Responsible Management yüksek lisansını tamamlamıştır. 2021 yılında Oxford Üniversitesi Said Business School tarafından etki alanında çalışan profesyoneller için düzenlenen Oxford Impact Measurement Programme’ı başarıyla tamamlamıştır.

2014 yılından bu yana etki analizi ve raporlaması başta olmak üzere sürdürülebilirlik, sürdürülebilirlik raporlaması ve entegre raporlama üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.